WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

DIXIELAND TRIO „SREBRNA TARKA”

To przykład zespołu, który w sposób perfekcyjny łączy zabawę z dydaktyką. Działa od początku istnienia firmy t.j. od 1995r. i od wielu lat w tym samym składzie:

• MARCIN BŁOSZYK – trąbka MARCIN BŁOSZYK - trębacz
Absolwent Państwowego Studium Jazzowego Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Działalność koncertową rozpoczął w połowie lat 90 – tych. Na stałe współpracuje z „Samokhin Band”, Michałem Kobojkiem, „Los Potatos”, Bartkiem Grzankiem, Iwoną Węgrowską, Łukaszem Zagrobelnym. Jest założycielem formacji muzycznej „Sin City Swing Band”.

• MAREK MACIEJEWSKI – klarnet, saksofon tenorowy MAREK MACIEJEWSKI – saksofonista
Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łodzi. Swoją edukację kontynuował w Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie saksofonu, gdzie zdobywał wiedzę od najlepszych polskich muzyków jazzowych. Muzyk sesyjny, który świetnie się czuje w szeroko pojętej muzyce rozrywkowej, od Dixielandu po Soul, RnB, czy choćby muzykę klubową. Pracę zawodową rozpoczął już w wieku piętnastu lat i aktywnie udziela się na polskiej scenie muzycznej do dziś, co przekłada się na tysiące koncertów na przestrzeni niemal dwudziestu lat. Współpracował z wieloma wykonawcami i zespołami, między innymi: Varius Manx, Łukasz Zagrobelny, Danuta Błażejczyk, Elżbieta Adamiak, Power of Trinity.

• MACIEJ MALEC – puzon MACIEJ MALEC – puzonista
to jeden z najwszechstronniejszych polskich muzyków. Szkołę muzyczną I st. ukończył w klasie fortepianu. Edukację muzyczną kontynuował w klasie puzonu OSM II st. w Łodzi. Muzyk studiując w Akademii Muzycznej w Łodzi współpracował z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Filharmonią Łódzką. Pierwszy wyjazd do Stanów Zjednoczonych w wieku 23 lat to współpraca z najlepszymi polskimi muzykami. Doświadczenie muzyczne zdobyte za oceanem oraz koncerty z takimi gwiazdami jak Ray Chares, czy Neil Sedaka dały niesamowitą swobodę wykonywania muzyki rozrywkowej w tym jazzu i dixielandu. Maciej Malec jest muzykiem wszechstronnym. Doskonale czuje się w różnych stylach, zarówno w muzyce klasycznej jak i rozrywkowej. Współpraca z DIXIE FRIENDS, SAMOKHIN BAND, SIN CITY, SWING BANG, czy SIESTA FIESTA zaowocowały również nagraniem wielu płyt. Jako jeden z najlepszych puzonistów w Polsce charakteryzuje się ogromnym doświadczeniem scenicznym oraz różnorodnością wykonywanej muzyki.

Ci trzej znakomici muzycy proponują wspaniałą podróż muzyczną w „Muzyczny świat dixielandu” do Ameryki końca XIX wieku, do Luizjany, do Nowego Orleanu, gdzie ulicami maszerują Czarni i Biali muzycy, grający radosną muzykę, zwaną dixielandem, albo jazzem tradycyjnym. Usłyszycie największe hity tego stylu muzycznego takie jak : „ALEXANDERS RAGTIME BAND”, „HELLO DOLLY” czy „WHEN THE SAINTS GO MARCHING IN” .
Muzyka jazzowa kojarzy się (zwłaszcza młodszemu pokoleniu) z czymś trudnym. Występy tego zespołu przeczą tej opinii. Muzycy prezentujący utwory dixielandowe potrafią świetnie zabawić publiczność wprowadzając do programu konkursy, zabawy muzyczne czy np. próby wydobycia dźwięku na instrumentach.