WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

DUET NA KLARNET i 4 SAKSOFONY

To trochę zaskakująca nazwa, ale po poznaniu na koncertach możliwości Duetu, można z całą mocą stwierdzić, że bardzo adekwatna.
Muzycy:

• JANUSZ WITKO – klarnet, saksofon sopranowy, saksofon tenorowy JANUSZ WITKO
Wybitny polski klarnecista i saksofonista jazzowy. W rankingu prestiżowego magazynu „Jazz Forum”, od lat zajmuje zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich klarnecistów. Od najmłodszych lat ściśle związany z krakowskim środowiskiem muzycznym. Już jako nastolatek był członkiem zespołu jazzu tradycyjnego „Beale Street Band", z którym zdobył „Złotą Tarkę”. W zespole grał przez 10 lat, koncertując w wielu europejskich krajach. Z nimi nagrał też dwie płyty, oraz muzykę do filmu „Vabank II”. Po okresie fascynacji jazzem tradycyjnym, nawiązał współpracę ze swingującą formacją – „Swing Orchestra Cracow”, oraz wrocławską grupą jazzową – „Sami Swoi”. Obok działalności na polu jazzowym, dał się poznać jako znakomity i wszechstronny muzyk towarzyszący wielu artystom scen polskich (M.Grechucie, Andrzejowi i Mai Sikorowskim, Z.Wodeckiemu, H.Banaszak, K.Prońko, I.Zając, M.Dańcowi, A.Afdiejewowi i innym). Grał w zespołach na słynnych „benefisach” w krakowskim teatrze STU, wielokrotnie brał udział w programie „Świat się śmieje” pod kierownictwem muzycznym Wł. Korcza, nagrywał muzykę dla wszystkich teatrów krakowskich. Od 2009 r. uczestniczy w corocznych edycjach projektu Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” - „Zaczarowane Radio Kraków”, którego autorem muzycznym jest kompozytor Andrzej Zarycki. Obecnie Witko pracuje w wielu zespołach jazzowych, z którymi koncertuje i zdobywa najwyższe laury na festiwalach i konkursach (I miejsce „Konkurs Złota Tarka 2013” z zespołem – „Cracow Metro Band”, I miejsce „Konkurs Złota Tarka 2015” z zespołem – „RB Dixie Five”).

• KRZYSZTOF ORZECHOWSKI - saksofon altowy, saksofon barytonowy KRZYSZTOF ORZECHOWSKI
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli. W obrębie jego zainteresowań muzycznych znajduje się wykonawstwo zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Przez 18 lat był członkiem zespołu znanej pieśniarki Ewy Demarczyk, równocześnie współpracując z Orkiestrą Opery Krakowskiej. Jako tzw. sideman, towarzyszył wielu znakomitym muzykom w koncertach w kraju i za granicą. Bardzo wszechstronny muzyk, „człowiek orkiestra”, jak go nazywają. Na estradach gra na wiolonczeli, gitarze basowej, saksofonie, śpiewa; znakomicie sprawdza się również jako konferansjer. Obecnie poświęca się głównie pracy dydaktycznej. Na potrzeby szkolnych koncertów Orzechowski stworzył kilka duetów: „Na klarnet i 4 saksofony”, „Duet Smyczkowy”, „Pro Arte”, „String Duo”, „Electric Duo”, występuje również samodzielnie jako Multiinstrumetalista. Sam jest autorem większości programów, wszystkie jego występy to popis wirtuozerii i muzycznego humoru, które uczą i bawią młodą publiczność. Jak zapowiada muzyk - „To nie koniec. Kolejne arcyciekawe projekty - już wkrótce” !

w swoich utworach na przemian wykorzystują wyjątkowe brzmienie czterech różnych typów saksofonów, dobarwiając je szlachetnym dźwiękiem wydobywanym z klarnetu. Muzyka rozrywkowa, jazz, ale także tzw. klasyka, to obszary muzyki, z których czerpią inspirację budując program każdego koncertu. Frontmanem Duetu jest wybitny klarnecista i saksofonista – Janusz Witko, który w rankingu prestiżowego magazynu jazzowego – "Jazz Forum", od lat zajmuje zaszczytne miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich klarnecistów. Nic zatem dziwnego, że twórca muzyki do filmu „Vabank“ – Henryk Kuźniak zaproponował właśnie panu Januszowi nagranie ścieżki dźwiękowej na klarnecie, gdzie towarzyszy mu zespół jazzowy. Wraz z multiinstrumentalistą – Krzysztofem Orzechowskim stworzył duet, który obok działalności estradowej, chętnie oddaje się pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą.