WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

DUET "MUSICA DEL MONDO"

Zespół tworzą znani łódzcy muzycy:

• BOGDAN GRAD - instrumenty strunowe szarpane BOGDAN GRAD - gitarzysta, wokalista, konferansjer
Współtwórca łódzkiej sceny folkowej i jazzowej. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Był członkiem big bandu Akademii Muzycznej w Łodzi, jako muzyk sesyjny odbywał liczne trasy koncertowe u boku takich gwiazd polskiej estrady jak Krystyna Giżowska czy Grażyna Łobaszewska. Od 2000 r. w kręgu jego zainteresowań muzycznych pozostaje niezmiennie jazz, bebop, blues, folk ; stąd współpraca i sukcesy z Nataszą Czermińską, Maciejem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim czy też z zespołami „Marcin Janiszewski Kwartet”, „Blue Note”, „One Red”, „Yankiel Band”, z tym ostatnim uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi (tzw. „Muzyczny Oskar”) dla najlepszego zespołu jazzowego roku. Wiele lat spędził na morzu jako muzyk na statkach Oceania Cruises i Silver Wind. Gra na unikalnej gitarze 8 strunowej, skonstruowanej specjalnie na jego zamówienie. Jest także wirtuozem wielu instrumentów strunowych, takich jak: banjo, buzuki, charango, bałałajka, mandolina, ukulele, gitara akustyczna. Wykorzystując swoje umiejętności jako muzyk, wokalista ale również jako świetny konferansjer (na potrzeby współpracy z Ł.B.K. „Wirtuoz” ) jest współtwórcą kilku zespołów: „Globetrotters Band”, „Musical Show Band”, „Szanty Duo”. Występuje również samodzielnie z dużym powodzeniem prezentując bogaty program od klasyki po muzykę rozrywkową.

• MAREK KUBISIAK - instrumenty dęte drewniane MAREK KUBISIAK - saksofonista, klarnecista, flecista i akordeonista
Karierę muzyczną zaczynał jako saksofonista i flecista big bandu Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie i Łodzi, Filharmonią Łódzką, teatrami „Komedia” i „Roma”, zespołem „Big Warsaw Band”, nagrywał muzykę do wielu polskich filmów chociażby „Noce i Dnie” B. Antczaka. Ze swoim zespołem „Marek Kubisiak Orchestra” koncertował w wielu miastach świata m. in. „Tattersall de Palermo” w Buenos Aires, „Palazzo” w Wiedniu czy „Graf Story by Yevgeny Voronin” w Moskwie. W latach 2008 – 2015 był dyrektorem muzycznym w teatrze „Palazzo Gourmet Theater” w Hamburgu. Pracuje również na statkach pasażerskich linii Cunard, Nippon Yusen Kaisha, Oceania Cruises. Jego zainteresowania muzyczne obejmują muzykę jazzową, klasyczną, folkową. Jest wirtuozem wielu instrumentów takich jak: flet barokowy (na którym nagrał płytę „Koncerty Branderburskie” J.S. Bacha), flet poprzeczny, saksofon, klarnet, akordeon.
Mówi o sobie: „Sposób na sukces? Potrzeba niewiele. Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć . . . i jeszcze raz ćwiczyć”

Koncerty duetu obejmują wiele różnych gatunków muzyki etnicznej, jak również muzykę inspirowaną muzyką ludową, która w wykonaniu zespołu jest zbliżona stylistycznie do popularnej muzyki rozrywkowej i klasycznej. Usłyszymy melodie greckie, włoskie, rosyjskie, peruwiańskie, czy też dawną muzykę klasyczną wykonywaną na instrumentach z epoki baroku. Muzykom udała się trudna sztuka połączenia brzmienia tradycyjnych instrumentów z dźwiękami tworzonymi obecnie na komputerach.

Będzie można zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć takie instrumenty jak: charango, buzuki, bałałajkę, flety etniczne z Ameryki Południowej i wysp Morza Karaibskiego, melodykę, najstarszy flet — Fletnię Pana i najnowszy instrument dęty o tajemniczej nazwie EWI. Oczywiście oprócz słuchania wykonywanej w sposób wirtuozowski muzyki publiczność ma też możliwość poznania wielu ciekawych historii o budowie i technice wydobywania dźwięków na w/w instrumentach.
W naszym kraju duet „Musica del Mondo" występował wielokrotnie wszędzie zdobywając gronu wiernych odbiorców.