WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

DUET SMYCZKOWY

Duet Smyczkowy – niewirtualni wirtuozi smyczka!
Jak mówią o sobie: „Można nas zobaczyć, można dotknąć, a co najważniejsze – posłuchać!“ Duet Smyczkowy tworzą krakowscy muzycy na co dzień grający w różnych formacjach.

• WOJCIECH MARCINOWSKI - skrzypce, altówka WOJCIECH MARCINOWSKI - skrzypek
Wybitny i wszechstronny krakowski skrzypek i pedagog. Założyciel i leader kilku zespołów muzycznych, m. in. grupy Hot Swing (kontynuującej tradycje francuskiej formacji Hot Club de France), Hot Swing Cafe, czy countrowej grupy West Band. Współpracuje z wieloma zespołami koncertując w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada liczne nagrania studyjne, również na potrzeby krakowskich teatrów, z którymi współpracuje uczestnicząc w wykonywaniu muzyki do spektakli. Posiada wieloletnie doświadczenie w umuzykalniających audycjach szkolnych organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Najczęściej powtarza: Don’t worry, be happy …

• KRZYSZTOF ORZECHOWSKI - wiolonczela KRZYSZTOF ORZECHOWSKI - wiolonczelista
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli. W obrębie jego zainteresowań muzycznych znajduje się wykonawstwo zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Przez 18 lat był członkiem zespołu znanej pieśniarki Ewy Demarczyk, równocześnie współpracując z Orkiestrą Opery Krakowskiej. Jako tzw. sideman, towarzyszył wielu znakomitym muzykom w koncertach w kraju i za granicą. Bardzo wszechstronny muzyk, „człowiek orkiestra”, jak go nazywają. Na estradach gra na wiolonczeli, gitarze basowej, saksofonie, śpiewa; znakomicie sprawdza się również jako konferansjer. Obecnie poświęca się głównie pracy dydaktycznej. Na potrzeby szkolnych koncertów Orzechowski stworzył kilka duetów: „Na klarnet i 4 saksofony”, „Duet Smyczkowy”, „Pro Arte”, „String Duo”, „Electric Duo”, występuje również samodzielnie jako Multiinstrumetalista. Sam jest autorem większości programów, wszystkie jego występy to popis wirtuozerii i muzycznego humoru, które uczą i bawią młodą publiczność.
Jak zapowiada muzyk - „To nie koniec. Kolejne arcyciekawe projekty - już wkrótce” !

tworzą wyjątkowy duet, który w swoim bardzo szerokim repertuarze ma utwory z gatunku muzyki jazzowej, rozrywkowej i również z tzw. „muzyki poważnej“. Artyści swobodnie przenoszą się od odległych epok Bacha, poprzez Mozarta, Chopina, do Grappellego czy... Piotra Rubika. Ich spotkania muzyczne zawsze mają kameralny charakter. Dzięki temu słuchacze mają znacznie bliższy kontakt z artystami, którzy do programów swoich koncertów chętnie wplatają muzyczne zabawy i konkursy, znakomicie bawiąc publiczność.