WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

DUO GITAROWE „STRING DUO”

Zespół tworzy dwóch znakomitych krakowskich muzyków, doświadczonych instrumentalistów:

• KRZYSZTOF OCZKOWSKI - gitara klasyczna, gitara elektryczna, banjo, mandolina, ukulele KRZYSZTOF OCZKOWSKI - gitarzysta
Muzyk instrumentalista, redaktor muzyczny, project manager, producent i wydawca, właściciel Agencji Artystycznej OKO-ART. Studiował gitarę klasyczną na krakowskiej Akademii Muzycznej. Gra na gitarze i wszelkich jej odmianach - począwszy od klasycznej i akustycznej do elektrycznej, oraz wielu instrumentach strunowych m. in. mandolina, ukulele, banjo. Szerokie zainteresowania muzyczne pozwalają mu na funkcjonowanie jako instrumentalista w różnych stylach muzycznych od muzyki klasycznej do rozrywkowej. Występuje, nagrywa jako solista, akompaniator oraz muzyk orkiestrowy ze znakomitymi polskimi i międzynarodowymi solistami, renomowanymi orkiestrami oraz zespołami. Współpracował m.in. z Ewą Demarczyk (przez 15 lat), Leszkiem Długoszem, Markiem Grechutą, Ivanem Monighettim, Vadimem Brodskim i wielu innymi wybitnymi artystami. Oprócz najważniejszych polskich scen i estrad występował także w wielu krajach w Europie, Ameryce, Azji oraz w Australi.
Więcej informacji na stronie www.krzysztofoczkowski.pl

• KRZYSZTOF ORZECHOWSKI - gitara basowa, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne KRZYSZTOF ORZECHOWSKI - gitarzysta basowy, multiinstrumentalista
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli. W obrębie jego zainteresowań muzycznych znajduje się wykonawstwo zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Przez 18 lat był członkiem zespołu znanej pieśniarki Ewy Demarczyk, równocześnie współpracując z Orkiestrą Opery Krakowskiej. Jako tzw. sideman, towarzyszył wielu znakomitym muzykom w koncertach w kraju i za granicą. Bardzo wszechstronny muzyk, „człowiek orkiestra”, jak go nazywają. Na estradach gra na wiolonczeli, gitarze basowej, saksofonie, śpiewa; znakomicie sprawdza się również jako konferansjer. Obecnie poświęca się głównie pracy dydaktycznej. Na potrzeby szkolnych koncertów Orzechowski stworzył kilka duetów: „Na klarnet i 4 saksofony”, „Duet Smyczkowy”, „Pro Arte”, „String Duo”, „Electric Duo”, występuje również samodzielnie jako Multiinstrumetalista. Sam jest autorem większości programów, wszystkie jego występy to popis wirtuozerii i muzycznego humoru, które uczą i bawią młodą publiczność.
Jak zapowiada muzyk - „To nie koniec. Kolejne arcyciekawe projekty - już wkrótce” !

W swojej karierze grali w zespołach wielu znakomitych artystów polskiej sceny min. Ewy Demarczyk, Zbigniewa Wodeckiego, Leszka Długosza, Marty Bizoń. „String Duo” –to połączenie wirtuozerii, feelingu, muzycznej fantazji i poczucia humoru. Na swoich koncertach grają na sześciu różnych instrumentach strunowych szarpanych. Piękny dźwięk gitary klasycznej można usłyszeć w słynnym „Concierto de Aranjuez”, melodie irlandzkie grane są na mandolinie, na banjo –blue grass, gitary – elektryczna i basowa ostro brzmią w duetach rockowych i rockandrollowych, a przy akompaniamencie małego ukulele, Duet śpiewa hawajską piosenkę. Ale to nie wszystko. Na słuchaczy czeka niespodzianka, niemal rodem wzięta ze słynnego filmu „Desperado” : wniesiony na scenę futerał od gitary co prawda nie strzela, ale staje się swoistym ekranem, na którym pojawia się tekst refrenu piosenki –„Cancion del Mariachi”. Zaskoczeni słuchacze natychmiast podchwytują melodię i już po chwili śpiewając, wszyscy poddają się magii tej piosenki.
Brawom nie ma końca. Warto przeżyć takie chwile wraz ze „String Duo”!