WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

GLOBETROTTERS BAND

to połączenie talentu i osobowości trzech muzyków:

• MARKA KUBISIAKA - instrumenty dęte drewniane MAREK KUBISIAK - instrumenty dęte: flet barokowy, flet poprzeczny, flet irlandzki, klarnet, saksofon sopranowy, saksofon elektroniczny EWI
Łódzki saksofonista, klarnecista, flecista i akordeonista. Swoją karierę muzyczną zaczynał jako saksofonista i flecista big bandu Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie i Łodzi, Filharmonią Łódzką, teatrami „Komedia” i „Roma”, zespołem „Big Warsaw Band”, nagrywał muzykę do wielu polskich filmów chociażby „Noce i Dnie” B. Antczaka. Ze swoim zespołem „Marek Kubisiak Orchestra” koncertował w wielu miastach świata m. in. „Tattersall de Palermo” w Buenos Aires, „Palazzo” w Wiedniu czy „Graf Story by Yevgeny Voronin” w Moskwie. W latach 2008 – 2015 był dyrektorem muzycznym w teatrze „Palazzo Gourmet Theater” w Hamburgu. Pracuje również na statkach pasażerskich linii Cunard, Nippon Yusen Kaisha, Oceania Cruises. Jego zainteresowania muzyczne obejmują muzykę jazzową, klasyczną, folkową. Jest wirtuozem wielu instrumentów takich jak: flet barokowy (na którym nagrał płytę „Koncerty Branderburskie” J.S. Bacha), flet poprzeczny, saksofon, klarnet, akordeon.
Mówi o sobie: „Sposób na sukces? Potrzeba niewiele .Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć . . . i jeszcze raz ćwiczyć”

• BOGDANA GRADA - instrumenty strunowe szarpane BOGDAN GRAD - gitarzysta, wokalista, konferansjer
Współtwórca łódzkiej sceny folkowej i jazzowej. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Był członkiem big bandu Akademii Muzycznej w Łodzi, jako muzyk sesyjny odbywał liczne trasy koncertowe u boku takich gwiazd polskiej estrady jak Krystyna Giżowska czy Grażyna Łobaszewska. Od 2000 r. w kręgu jego zainteresowań muzycznych pozostaje niezmiennie jazz, bebop, blues, folk ; stąd współpraca i sukcesy z Nataszą Czermińską, Maciejem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim czy też z zespołami „Marcin Janiszewski Kwartet”, „Blue Note”, „One Red”, „Yankiel Band”, z tym ostatnim uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi (tzw. „Muzyczny Oskar”) dla najlepszego zespołu jazzowego roku. Wiele lat spędził na morzu jako muzyk na statkach Oceania Cruises i Silver Wind. Gra na unikalnej gitarze 8 strunowej, skonstruowanej specjalnie na jego zamówienie. Jest także wirtuozem wielu instrumentów strunowych, takich jak: banjo, buzuki, charango, bałałajka, mandolina, ukulele, gitara akustyczna. Wykorzystując swoje umiejętności jako muzyk, wokalista ale również jako świetny konferansjer (na potrzeby współpracy z Ł.B.K. „Wirtuoz” ) jest współtwórcą kilku zespołów: „Globetrotters Band”, „Musical Show Band”, „Szanty Duo”. Występuje również samodzielnie z dużym powodzeniem prezentując bogaty program od klasyki po muzykę rozrywkową.

• PIOTRA PIETRZAKA - instrumenty perkusyjne PIOTR PIETRZAK - perkusista
Absolwent klasy perkusji Akademii Muzycznej w Łodzi. Wieloletni pierwszy perkusista najlepszego teatru musicalowego w Polsce – Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. W latach 90 – tych członek czołowej polskiej orkiestry – „Big Warsaw Band” St. Fijałkowskiego, z którą miał możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych w kraju i za granicą. Wystąpił wtedy m.in. na festiwalu „Jazz Jamboree”, Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Jazzowym „Złota Tarka”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Etnicznej w Belgii, Międzynarodowym Festiwalu w Witebsku (Białoruś ) czy też Festiwalu Świata na Sycylii. Koncertował i nagrywał z całą czołówką polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej, m.in. z Ewą Bem, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Zauchą, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Zamachowskim, zespołem „Trebunie Tutki”, a także jednym z najbardziej znanych czeskich pieśniarzy – poetów – Jaromirem Nohavicą. Nagrał ok. 30 płyt. Obecnie pracuje jako sideman; współpracuje z teatrami muzycznymi w Warszawie, Łodzi i Radomiu oraz zajmuje się działalnością edukacyjną.

Dlaczego Globetrotters ?

Powód jest oczywisty: od wielu lat muzycy zespołu podróżują po całym świecie, od Japonii i Chin, poprzez Karaiby aż po Patagonię w Argentynie i gromadzą wiedzę o kulturze, nie tylko zresztą muzycznej, krajów, które odwiedzają. To wszystko ma wpływ na program koncertów, które zespół prezentuje. Marek zagra na flecie barokowym „Boure” J.S.Bacha, na klarnecie sycylijską tarantellę czy też muzykę klezmerską i filmową na saksofonie sopranowym. Bogdan na oryginalnym buzuki wykona słynny grecki taniec „Zorba” czy też pokaże jak można w nowatorski sposób połączyć muzykę klasyczną z rozrywkową ( wykonanie „Marsza Tureckiego” W.A.Mozarta i uwertury z opery „Carmen” G.Bizeta na gitarze elektrycznej w konwencji utworu rockowego). Piotr na przykładzie salsy „Oye Me Canto” zaprezentuje bogactwo karaibskich i brazylijskich instrumentów perkusyjnych jak również pokaże perkusję elektroniczną i komputer perkusyjny. Oprócz muzyki na żywo usłyszymy dużo informacji: o tajnikach jej powstawania, o historii instrumentów muzycznych jak również dużo anegdot związanych z muzyką.