WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

KARPACKIE TRIO

Najdłuższe pasmo górskie w Europie ciągnie się łukiem po terenie Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Rumunii. To Karpaty. Najwyższym szczytem jest Gerlach. I jest Karpackie Trio, które na równie wysokim poziomie stara się ogarnąć muzykę, jaka powstaje w tych wszystkich krajach.

• JOANNA GRUSZKA - śpiew, altówka węgierska, skrzypce JOANNA GRUSZKA - altówka
absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie altówki. Występowała z zespołami folkowymi na festiwalach w Polsce i zagranicą, gdzie zdobywała czołowe miejsca jako skrzypaczka i altowiolistka ( wraz z zespołem Caci Vorba zdobyła II miejsce na Festiwalu Folkowym Nowa Tradycja w 2006 roku ). Od 2005 roku występuje z zespołem Mitlos, gdzie śpiewa i gra na skrzypcach. W filmie „Papusza” w reżyserii Krzysztofa Krauze koordynowała pracę muzyków, jednocześnie nagrywając ścieżki dźwiękowe na altówce i skrzypcach.

• JÓZEF GRUSZKA - śpiew, altówka węgierska, kontrabas JÓZEF GRUSZKA - kontrabas
- kontrabasista Wrocławskiego Kwintetu Staromiejskiego. Wraz z zespołami folkowymi oraz folklorystycznymi brał udział w licznych festiwalach polskich i zagranicznych. Wielokrotnie nagradzany, zdobył między innymi Złote Godło podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej występując z zespołem Hamernik. Na stałe współpracuje z zespołem Mitlos, gdzie śpiewa i gra na kontrabasie. Został zaproszony do nagrania ścieżki dźwiękowej w filmie „Papusza”, gdzie grał na altówce węgierskiej i na kontrabasie.

• JACEK WOŹNICA - skrzypce JACEK WOŹNICA - skrzypce
absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie skrzypiec Ariadny Lwowicz Akademii Muzycznej w Krakowie. Przez wiele lat związany z Teatrem Ewy Demarczyk na stanowisku pierwszego skrzypka. U boku tej znanej artystki występował na wielu scenach od Berlina po Tokio. Towarzyszył też innym znanym polskim artystom takim jak Ryszard Rynkowski czy Zbigniew Wodecki. Artysta znakomicie czuje się w roli wodzireja i konferansjera, prowadził np. bal sylwestrowy na zamku w Niepołomicach.

Dwie smaczne gruszki – śliczna Joanna Gruszka, która śpiewa, gra na altówce węgierskiej i skrzypcach i jej bardzo dorodny mąż, Józef Gruszka – także śpiewający, a przy tym dudniący na kontrabasie, a czasem, gdy żona groźnie spojrzy, cieńszym głosem zabrzmi na altówce. Muzyczny zaprzęg znalazł do kompletu woźnicę. Zamiast jednak pokrzykiwać na koniki, Jacek Woźnica gra przecudnie na skrzypcach, a przy tym pełni rolę konferansjera, opowiadacza, bajarza. Karpackie Trio w repertuarze ma góralskie przeboje z całej Europy: polskie, słowackie, rosyjskie, romskie, ukraińskie, rumuńskie, nawet macedońskie – bo wszędzie tam mieszkają górale i śpiewają najpiękniej, bo,, na góralską nutę”. Państwo Gruszkowie wzięli udział w opracowaniu muzycznym filmu „Papusza”, o życiu znakomitej cygańskiej poetki Bronisławy Wajs, którą dla literatury odkrył Julian Tuwim. Ścieżkę dźwiękową do niego stworzył Jan Kanty Pawluśkiewicz. Jacek Woźnica przez długi czas był skrzypkiem w zespole „Czarnej Madonny”, legendy polskiej piosenki, Ewy Demarczyk. Razem współpracują w Łódzkim Biurze Koncertowym „Wirtuoz” i jeżdżą z koncertami po całej Polsce, przybliżają dzieciakom – od klas najmłodszych szkoły podstawowej do szkoły średniej muzykę świata okraszoną folkową nutą.