WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

KWARTET FLAMENCO

Zespół tworzą:

• AGNIESZKA IZYDORCZYK – taniec AGNIESZKA IZYDORCZYK
Tancerka, grafik, instruktor tańca, choreograf i scenograf teatralny.
Swoją przygodę z tańcem zaczęła od Flamenco, którego uczyła się w Sewilli – stolicy tego pięknego tańca. W 2004 roku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą tancerkę Flamenco w Polsce. Zachęcona pierwszymi sukcesami tanecznymi zaczęła zgłębiać kulturę i tańce kolejnych rejonów świata. I tak w repertuarze zaczęły pojawiać się kolejne etniczne formy: z Bliskiego Wschodu, Indii, północnej Afryki czy (ostatnia fascynacja) taniec Hula z Wysp Hawajskich. Wśród jej instruktorów znajdują się m.in. Carmen Segura, Miguel Vargas, Gisa Michleon, Vicky Barea, Alicja Marquez, Teo Barea Munioz, Samira, Ehab Atia, Jasmin Mazolum, Amira, Rada Mahavisnupriya Poddar. Każdy nowo poznany taniec jest jak niesamowita podróż, w której można bardzo dokładnie poznać kulturę danego rejonu. Taniec to wiedza z zakresu choreografii ale też opowieść o historii, strojach i oczywiście muzyka. Agnieszka również gra na instrumentach takich jak: cajon, darbuka, ipu czy ukulele. W jej domu trudno znaleźć miejsce, gdzie nie znajdowałby się jakiś instrument lub bogato zdobiony strój do tańca. Ciągle się uczy i poznaje nowe formy tańca i muzyki. Dotychczas tańczyła z zespołami: Funny Fingers, Rumbero Flamenco, Danza del Fuego, Los Bomberos.

• MICHAŁ IZYDORCZYK – gitara klasyczna MICHAŁ IZYDORCZYK
Lider zespołu, gitarzysta, kompozytor, wykładowca, twórca muzyki filmowej.
Michał miał zostać sportowcem i pierwsze sukcesy zdawały się potwierdzać słuszność wybranej przez niego drogi. Jednak wszystko się zmieniło gdy poznał długowłosych hippisów jeżdżących autostopem i grających na gitarach. Sportowa rywalizacja przegrała z gitarową pasją. Później była szkoła muzyczna, warsztaty jazzowe, różne zespoły i style, niezliczone godziny ćwiczeń, czyli powszedni dzień muzyka. W latach 90-tych zaczął pracę jako realizator dźwięku przy produkcji filmów fabularnych i dokumentalnych. Ta praca, plus pierwszy w życiu komputer, daje kolejną możliwość – tworzenia muzyki do filmów, reklam i teatru. Do dziś owa pasja zaowocowała muzyką do ponad pięćdziesięciu filmów, spektakli teatralnych, niezliczonych reklam i ilustracji muzycznych programów telewizyjnych np. „Magazyn kryminalny 997”. Praca z muzyką filmową i teatralną to inspiracja wieloma klimatami muzycznymi, więc oprócz gitary pojawiają się kolejne instrumenty: perski setar, algieryjska mondola, ukulele, gitara barytonowa, czyli wszystko co ma przynajmniej jedną strunę. Dzisiaj po latach, mimo malejących ilości włosów na głowie udaje się utrzymać klimat hippisowskich czasów, koncertowym życiem na walizkach i wieloletnim zamiłowaniem do muzyki wędrujących cygańskich taborów. Dzieli czas między zespoły „Funny Fingers” (muzyka inspirowana jazzem i flamenco), „Club de Paris”(gypsy jazz-muzyka francuskich Cyganów) czy wreszcie Kwartet Flamenco, który z dużym powodzeniem przybliża ten styl muzyczny dzieciom i młodzieży na terenie całego kraju

• JAROSŁAW CZAJCZYŃSKI – gitara klasyczna, śpiew JAROSŁAW CZAJCZYŃSKI
Gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco.
Gra zaaranżowane przez siebie utwory znanych wykonawców gatunku, a także własne kompozycje. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje muzykę z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Repertuar obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy stylów muzycznych, takich jak muzyka latynoska, arabska czy jazz. Koncertował na wielu scenach w kraju. Od ośmiu lat propaguje muzykę flamenco w Polsce, poprzez audycje muzyczne, dzięki współpracy z wieloma biurami artystycznymi oraz filharmoniami. Miał zaszczyt występować ze znanymi wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy m. in. Oscarem Guzmanem, Carmen Segura, Vicky Barea czy Mateo El Gallito. Jest członkiem kilku zespołów muzycznych. Najważniejsze to: „Contratiempo”, ”Danzuri Romane”, ”Club de Campo”,” Funny Fingers”. Mówi o sobie: „Najważniejsze dla gitarzysty, to tak opanować technikę gry, aby nie przeszkadzała ona w wyrażaniu uczuć i emocji na scenie”.

• PIOTR MUSZYŃSKI – instrumenty perkusyjne PIOTR MUSZYŃSKI
Perkusista, wokalista, konferansjer.
Gry na perkusji oraz na instrumentach perkusyjnych uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisław Moniuszki w Łodzi u prof. Włodzimierza Skowery. Jest muzykiem, który inspiracje czerpie z wielu stylów muzycznych, takich jak: funk, jazz, rock czy folk. Jest również aranżerem współtworzącym programy radiowe i telewizyjne chociażby „Uwaga talent” i „Talent” (Radio Łódź i TVP Łódź). Artysta supportował z zespołem IQ wiele znanych polskich i zagranicznych gwiazd estrady jak Ingrid, Boney M, Lady Pank, Bartek Wrona. Przez wiele lat współpracował z Łódzkim Towarzystwem Muzycznym prowadząc z dużym powodzeniem audycje dydaktyczne dla szkół i przedszkoli. Od 2013 roku związany z Kwartetem Flamenco, gdzie jest konferansjerem i gra na instrumentach perkusyjnych.

Zespół powstał w 2004 roku i od początku swojego istnienia żyje niemal na walizkach. Bo któż nie chciałby poczuć klimatu upalnej Andaluzji w pochmurne polskie dni? Zespół swoją muzyką działa jak biuro podróży, przenosi słuchaczy w słoneczny klimat południowej Hiszpanii prezentując charakterystyczny dla tego rejonu styl muzyczny – Flamenco. Dynamiczne brzmienie gitary, charakterystyczny zaśpiew oraz wirujące falbany sukni, pozwolą poznać ten, jakże oryginalny rodzaj kultury muzycznej. W repertuarze znajdują się przede wszystkim tradycyjne formy Flamenco ("Sevillianas", "Tangos" czy "Garotin"), ale też nowatorskie kompozycje Michała Izydorczyka ("Morna", "Spanish Dance") oraz popularne i znane przeboje z repertuaru Gipsy Kings ("Bamboleo", "Baila Me"). Artyści kwartetu to wirtuozi w swojej klasie, zajmujący się Flamenco od lat, z powodzeniem prowadząc swoje kariery na dużych scenach. W rozszerzonym składzie występują pod nazwą "Funny Fingers".