WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

"PRO ARTE"

Klasyczny duet klasyczny „Pro Arte“, to najstarszy, najbardziej doświadczony i jeden z najciekawszych zespołów z „muzycznej stajni“ „WIRTUOZA”. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie:

• JACEK WOŹNICA – skrzypce, altówka JACEK WOŹNICA - skrzypek
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Przez 12 lat był pierwszym skrzypkiem Ewy Demarczyk, legendarnej „Czarnej Madonny”, z którą przemierzył pół świata od Berlina po Tokio. Spróbował swoich sił kabaretowych, występując w krakowskim Klubie pod Jaszczurami, szokując wykonaniem chińskiej piosenki jurorów Jacka Federowicza i Andrzeja Mleczko. Prowadził udanie sylwestra na zamku w Niepołomicach, zastępował godnie Marcina Dańca, prowadząc andrzejki pod Jaszczurami. Do dziś swoje zdolności humorystyczne wykorzystuje ku uciesze widowni. Wraz z wiolonczelistą Krzysztofem Orzechowskim zbudował niezwykle oryginalne duo smyczkowe „Pro Arte”, które specjalizuje się w muzycznej edukacji dzieci i młodzieży. Wraz z małżeństwem Gruszków stworzył „Karpackie Trio”, które promuje w całej Polsce folkowe nuty z ogromnego obszaru Karpat – pieśni macedońskie, romskie, cygańskie, ukraińskie, czeskie, słowackie i oczywiście polskie -góralskie. Indywidualnie grając, tańcząc i prowadząc przedstawienia słowno-muzyczne od wielu lat czaruje dzieci swoimi muzycznymi bajkami.

• KRZYSZTOF ORZECHOWSKI - wiolonczela KRZYSZTOF ORZECHOWSKI - wiolonczelista
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli. W obrębie jego zainteresowań muzycznych znajduje się wykonawstwo zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Przez 18 lat był członkiem zespołu znanej pieśniarki Ewy Demarczyk, równocześnie współpracując z Orkiestrą Opery Krakowskiej. Jako tzw. sideman, towarzyszył wielu znakomitym muzykom w koncertach w kraju i za granicą. Bardzo wszechstronny muzyk, „człowiek orkiestra”, jak go nazywają. Na estradach gra na wiolonczeli, gitarze basowej, saksofonie, śpiewa; znakomicie sprawdza się również jako konferansjer. Obecnie poświęca się głównie pracy dydaktycznej. Na potrzeby szkolnych koncertów Orzechowski stworzył kilka duetów: „Na klarnet i 4 saksofony”, „Duet Smyczkowy”, „Pro Arte”, „String Duo”, „Electric Duo”, występuje również samodzielnie jako Multiinstrumetalista. Sam jest autorem większości programów, wszystkie jego występy to popis wirtuozerii i muzycznego humoru, które uczą i bawią młodą publiczność.
Jak zapowiada muzyk - „To nie koniec. Kolejne arcyciekawe projekty - już wkrótce” !

przez wiele lat związani z zespołem słynnej pieśniarki Ewy Demarczyk. Ogromne doświadczenie sceniczne muzyków pozwala swobodnie poruszać się w różnych gatunkach muzycznych. Duet z równym powodzeniem gra przeboje mistrzów muzyki klasycznej XVIII, XIX i XX wieku, jak i transkrypcje największych hitów współczesnej muzyki rozrywkowej. Każdy koncert duetu „Pro Arte“ jest wydarzeniem artystycznym samym w sobie, ale może też stanowić dyskretne tło muzyczne dla innych wydarzeń takich jak bankiety, konferencje, gale itp. Bardzo ważną działalnością duetu są koncerty dydaktyczne bazujące na podstawie programowej MEN. Z dużym poczuciem humoru, barwnie prowadzone przez artystów bajki muzyczne i programy dla starszych uczniów, stanowią uzupełnienie szkolnej edukacji muzycznej.