WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

SZANTY DUO

Niezwykłe są okoliczności, w jakich zespół powstał: „…Miało to miejsce gdzieś daleko, na południowym Pacyfiku, był listopad 2010 roku, pogoda sztormowa, członkowie orkiestry, płynęli statkiem „Queen Mary 2”. Z uwagi na to, że silne przechyły statku uniemożliwiały grę na dużych instrumentach jak na przykład fortepian czy perkusja muzycy dali wspaniały koncert na instrumentach, na których dało się grać w tak nietypowych warunkach: mały akordeon, melodyka, banjo, gitara akustyczna . Grano oczywiście szanty i tak się to wszystkim spodobało, że dwaj muzycy z tej dużej orkiestry:

• BOGDAN GRAD - śpiew, gitara, banjo, harmonijka ustna BOGDAN GRAD - gitarzysta, wokalista, konferansjer
Współtwórca łódzkiej sceny folkowej i jazzowej. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Był członkiem big bandu Akademii Muzycznej w Łodzi, jako muzyk sesyjny odbywał liczne trasy koncertowe u boku takich gwiazd polskiej estrady jak Krystyna Giżowska czy Grażyna Łobaszewska. Od 2000 r. w kręgu jego zainteresowań muzycznych pozostaje niezmiennie jazz, bebop, blues, folk ; stąd współpraca i sukcesy z Nataszą Czermińską, Maciejem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim czy też z zespołami „Marcin Janiszewski Kwartet”, „Blue Note”, „One Red”, „Yankiel Band”, z tym ostatnim uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi (tzw. „Muzyczny Oskar”) dla najlepszego zespołu jazzowego roku. Wiele lat spędził na morzu jako muzyk na statkach Oceania Cruises i Silver Wind. Gra na unikalnej gitarze 8 strunowej, skonstruowanej specjalnie na jego zamówienie. Jest także wirtuozem wielu instrumentów strunowych, takich jak: banjo, buzuki, charango, bałałajka, mandolina, ukulele, gitara akustyczna. Wykorzystując swoje umiejętności jako muzyk, wokalista ale również jako świetny konferansjer (na potrzeby współpracy z Ł.B.K. „Wirtuoz” ) jest współtwórcą kilku zespołów: „Globetrotters Band”, „Musical Show Band”, „Szanty Duo”. Występuje również samodzielnie z dużym powodzeniem prezentując bogaty program od klasyki po muzykę rozrywkową.

• MAREK KUBISIAK - śpiew, flety, akordeon, EWI, melodyka MAREK KUBISIAK - saksofonista, klarnecista, flecista i akordeonista
Karierę muzyczną zaczynał jako saksofonista i flecista big bandu Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie i Łodzi, Filharmonią Łódzką, teatrami „Komedia” i „Roma”, zespołem „Big Warsaw Band”, nagrywał muzykę do wielu polskich filmów chociażby „Noce i Dnie” B. Antczaka. Ze swoim zespołem „Marek Kubisiak Orchestra” koncertował w wielu miastach świata m. in. „Tattersall de Palermo” w Buenos Aires, „Palazzo” w Wiedniu czy „Graf Story by Yevgeny Voronin” w Moskwie. W latach 2008 – 2015 był dyrektorem muzycznym w teatrze „Palazzo Gourmet Theater” w Hamburgu. Pracuje również na statkach pasażerskich linii Cunard, Nippon Yusen Kaisha, Oceania Cruises. Jego zainteresowania muzyczne obejmują muzykę jazzową, klasyczną, folkową. Jest wirtuozem wielu instrumentów takich jak: flet barokowy (na którym nagrał płytę „Koncerty Branderburskie” J.S. Bacha), flet poprzeczny, saksofon, klarnet, akordeon.
Mówi o sobie: „Sposób na sukces? Potrzeba niewiele. Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć . . . i jeszcze raz ćwiczyć”

postanowili kontynuować pomysł już na lądzie, w Polsce. Tak właśnie powstało „Szanty Duo”. Co dzisiaj zostało po statkach żaglowych tworzących historię żeglugi przez blisko trzy tysiące lat i po niezwykłych ludziach, którzy dawno odeszli do rajskiego Hilo? Przede wszystkim muzyka żeglarska – szanty. To muzyczne opowieści o morzu, żeglarzach i morskich obyczajach. Słychać w nich szum wiatru i brzmienie morza, jest to również swoisty zapis życia i pracy dawnych marynarzy, ich przeżyć, uczuć i zmagań z żywiołem.