WYKONAWCY O FIRMIE OFERTA WSPÓŁPRACA REFERENCJE KONTAKT

TRIO "KURAKAS"

„Kurakas” w języku Quechua (jeden z języków Inków-Indian Ameryki Południowej) znaczy „Wysłannicy Inków”. Trio „Kurakas” istnieje od 2008 roku – tworzą go dwaj Peruwiańczycy oraz Polak:

• MIRKO FERNANDEZ SANCHEZ MIRKO FERNANDEZ SANCHEZ
Muzyk samouk, uzdrowiciel, terapeuta, malarz, przewodnik i popularyzator kultury południowoamerykańskich Indian.
Pochodzi z Peru Urodził się i wychował w miasteczku Huanuco, u wejścia do puszczy amazońskiej. Po ukończeniu elitarnej szkoły średniej – Colegio Militar Leoncio Prado w mieście Callao dostał stypendium UNESCO dla zdolnej młodzieży na wybraną uczelnię za granicę. Wybrał Polskę i od 1980 roku zaczął studiować na Politechnice Łódzkiej. Ukończył Wydział Włókiennictwa. Już podczas studiów wraz z innymi Latynosami założył Kurakas – pierwszy zespół grający muzykę andyjską w Polsce. Po ukończeniu studiów na stałe osiedlił się w naszym kraju. Świetnie posługuje się językiem polskim. Od czasu studiów po dzień dzisiejszy jako muzyk współpracował z Filharmonią Łódzką oraz z wieloma zespołami, między innymi: „KAPALA”, „PURGA”, „FIESTA LOCA”, „RUEDA” czy „COCA LOCA”.

• RAFAEL ALFARO ALVARADO RAFAEL ALFARO ALVARADO
Muzyk samouk. Pochodzi z Peru. Przyjechał do Polski w roku 1993 na zaproszenie Fundacji „Pomoc Dzieciom Chorym na AIDS” działającą w Katowicach, z peruwiańskim zespołem „PASSION INKANTO”, gdzie grał na instrumentach andyjskich takich jak quenas, rondador, zampoñas, bombo. Zespoł grał przez dwa lata dla fundacji. W 1995 roku założył firmę „AMAZONAS CULTURAL PROMOTION” aby kontynuować propagowanie muzyki i kultury Peru i Ameryki Południowej. W tym czasie współpracując z peruwiańskim zespołem „Quillapas” wydał cztery płyty kompaktowe z andyjską muzyką ludową i muzyką latynoską. W 2000 roku współtworzył Centrum Kultury Latynoamerykańskiej w Łodzi. Od czasu przyjazdu do Polski , aż po dzień dzisiejszy jako muzyk i wokalista współpracował z Filharmonią Łódzką, Filharmonią Jeleniogórską oraz uczestniczył w różnych festiwalach i programach telewizyjnych.

• MACIEJ MALEC - puzonista i konferansjer. MACIEJ MALEC
- to jeden z najwszechstronniejszych polskich muzyków. Szkołę muzyczną I stopnia ukończył w klasie fortepianu. Edukację muzyczną kontynuował w klasie puzonu OSM II st. w Łodzi. Muzyk studiując w Akademii Muzycznej w Łodzi współpracował z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Filharmonią Łódzką. Pierwszy wyjazd do Stanów Zjednoczonych w wieku 23 lat to współpraca z najlepszymi polskimi muzykami. Doświadczenie muzyczne zdobyte za oceanem oraz koncerty z takimi gwiazdami jak Ray Chares, czy Neil Sedaka dały niesamowitą swobodę wykonywania muzyki rozrywkowej w tym jazzu i dixielandu. Maciej Malec jest muzykiem wszechstronnym. Doskonale czuje się w różnych stylach, zarówno w muzyce klasycznej jak i rozrywkowej. Współpraca z takimi formacjami muzycznymi jak: DIXIE FRIENDS, SAMOKHIN BAND, SIN CITY, SWING BANG, czy SIESTA FIESTA zaowocowały również nagraniem wielu płyt. Jako jeden z najlepszych puzonistów w Polsce charakteryzuje się ogromnym doświadczeniem scenicznym oraz różnorodnością wykonywanej muzyki.

Głównym założeniem zespołu jest prezentowanie muzyki, tradycji, historii, geografii i obyczajów czyli szeroko pojętej kultury krajów Ameryki Łacińskiej. Muzycy występują w oryginalnych strojach, a podczas koncertów grają na instrumentach charakterystycznych dla tamtego kręgu kulturowego takich jak: zaponias, quena, chajchas, bombo, charango, bongosy czy fletnia Pana. Podczas występu są prezentowane zarówno znane utwory jak np. „MAKARENA”, „LAMBADA” czy „QUANTANAMERA” jak i te rzadziej grywane jak chociażby „LA CUCARACHA”, „ACHACACHI” czy „EL CONDOR PASA”. Gorące rytmy muzyki latynoskiej, niezwykle barwny sposób prowadzenia koncertu, oryginalne instrumenty i wirtuozeria muzyków nie mogą nikogo pozostawić obojętnym.